dnd, d&d dungeons and dragons
 
Oficjalny portal kibiców Zagłębia Lubin z Polkowic!
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d MENU dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ FCP'05 ˇ Gadżety ˇ Zagłębie Lubin ˇ Multimedia ˇ Forum
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d
Nawigacja
dungeons and dragons
 
Strona Główna
FCP'05
Gadżety
Zagłębie Lubin
Multimedia
Forum
Linki
Kontakt
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Online
dungeons and dragons
 
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 41
Nieaktywowany Użytkownik: 1298
Najnowszy Użytkownik: filippozaglebie
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Marsz z oblężonego miasta- relacja za www.ocb03.pl
dungeons and dragons
 
Newsy Nadszedł czas, aby podsumować naszą inicjatywę związaną z 29 rocznicą Zbrodni Lubińskiej, czyli Marszem z Oblężonego Miasta.
Samo uczczenie tej rocznicy pojawiało się w naszych rozmowach już od dłuższego czasu, ponieważ Zbrodnia Lubińska jest dla nas wydarzeniem wyjątkowym. Dotychczas pamięć o tych wydarzeniach okazywaliśmy głównie na stadionie jednak tym razem uznaliśmy, że musimy zrobić coś nowego, wyjść poza trybuny i nadać temu wydarzeniu inną formę, formę... marszu...

Pomysł ten zrodził się kilka miesięcy temu i od razu wzięliśmy się do pracy. Zaczęło się od zwyczajnej burzy mózgów, zbierania pomysłów, a także potrzebowaliśmy pomocy prawnej, ponieważ nie można sobie od tak maszerować ulicami miasta w kilkaset osób. Rozpoczęły się żmudne przygotowania, planowanie trasy przejścia, składanie wniosków, wizyty w urzędach, drukowanie plakatów i ulotek a chłopaki z OCB wzięli się za przygotowanie oprawy tego wydarzenia.

Na kilkanaście dni przed rocznicą, porozumieliśmy się z "Solidarnością" Zagłębia Miedziowego, co do wspólnego zorganizowania marszu, ponieważ "Solidarność" jak co roku organizuje Mszę Świętą o godzinie 18 a później jej uczestnicy udają się pod Pomnik Pamięci Ofiar Lubina 82' (znajdujący się obok Wzgórza Zamkowego), aż się prosiło aby "połączyć nasze siły" i ruszyć wspólnie trasą którą zaplanowaliśmy. I tak też się stało.

W końcu nadszedł ten dzień, wśród organizatorów panował niepokój odnośnie frekwencji, ponieważ nie wiedzieliśmy, czego się spodziewać i jaki odzew będzie miał taki sposób uczczenia pamięci, tym bardziej, że niektórzy spodziewali się marszu kiboli wznoszących klubowe piosenki. Na szczęście nie wszyscy. Wiele osób od samego początku obdarzyło nas zaufaniem, za co z tego miejsca dziękujemy.

Zbliżała się godzina 19, z minuty na minutę wyglądało to coraz lepiej, nasza frekwencja rosła i na zbiórce pod Ratuszem zbiera nas się około 200 osób, co jak na pierwszy raz, uważamy za duży sukces. Czekamy na uczestników mszy, którzy dołączają do nas po godzinie 19 i wspólnie w jakieś 400 osób ruszamy ulicami centrum Lubina.

Pochód rozpoczynamy spod Ratusza, na przodzie niesiemy transparent o treści "Dumni z rodziców", pozostałe niesiemy z boku. Ulicami miasta udajemy się pod pomniki na ul. Kopernika a także koło mostku na kanale Baczyna, pod każdym z nich składamy kwiaty, znicze a także odpalamy race. Na sam koniec udajemy się pod Pomnik Pamięci Ofiar Lubina 82' gdzie czeka na nas sektorówka przedstawiająca zdjęcie "symbol" Zbrodni lubińskiej. Na koniec przemawia Pan Orłowski, Przewodniczący NSZZ Zagłębie Miedziowego a my odpalamy race skandując "Cześć i Chwała, Bohaterom!".

Na koniec chcieliśmy podziękować za to, że odpowiedzieliście na nasz apel i byliście tam z nami, dziękujemy wszystkim osobom które nam pomogły w organizacji Marszu z Oblężonego Miasta. Obiecujemy, że za rok, będziemy także organizować obchody, tym razem okrągłej 30 rocznicy. Obiecujemy także, że zrobimy wszystko, aby pamięć o tych dniach, o ofiarach, o tysiącach bezimiennych bohaterów nigdy nie zginęła.

Cześć i chwała BOHATEROM

sektorowka Zbrodnia Lubinska

better dead than red

Materiał video z marszu dostępny TUTAJ

Media o marszu:

"Burzę braw otrzymali kibice ze stowarzyszenia Fanatyków Zagłębia Lubin, dzięki którym dzisiejsza rocznica zbrodni lubińskiej wywołała wiele wzruszeń, a nawet łez. Za sprawą sympatyków drużyny futbolowej mieszkańcy, zamiast w smutnej sztampie, mogli wreszcie uczestniczyć w autentycznym misterium lokalnego patriotyzmu."

http://www.lubin.pl/aktualnosci,15625,dumni_z_rodzicow_dumni_z_kibicow_foto_.html

http://miedziowe.pl//content/view/51668/78/

http://lubin.miasta.pl/content/view/12749/1/
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Komentarze
dungeons and dragons
 
Brak komentarzy.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Dodaj komentarz
dungeons and dragons
 
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Oceny
dungeons and dragons
 
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Logowanie
dungeons and dragons
 
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d
Shoutbox
dungeons and dragons
 
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

FC Polkowice'05 - Zagłębie Lubin

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie